6 Skutecznych Naturalnych Repelentów KomarMosquito sezon jest tutaj! Z tak wielu opcji, aby wybrać odstraszający, ludzie często pytają mnie, które z nich są bezpieczne i mogą być wykonane w domu, bez szkodliwych substancji chemicznych.

Oto lista 6 olejków eterycznych, które doskonale nadają się do zwalczania komarów i innych owadów:

1. Olej z mięty pieprzowej:

ma wiele korzyści dla zdrowia: pomaga przy bólach brzucha, bóle menstruacyjne, nudności, niestrawność, zgaga, sinus problemy, ale pająki i owady gardzę to olej.

Przepis: wymieszać 1 część olejku miętowego z 10 części alkoholu i umieść w plastikowej butelce w sprayu. Spray skóry, ubrania, domu, itp. można mieszać z innymi olejami, takich jak trawy cytrynowej, eukaliptusa, rozmarynu, tymianku i olej. Chcesz utrzymać skórę gładką i miękką? Spróbuj dodać witamina E kapsułki na twój roztwór oleju z mięty pieprzowej.

2. Lemongrass:

korzyści dla zdrowia obejmują: możesz pomóc z ran, ma właściwości antybakteryjne i może pomóc z problemami pęcherza moczowego i żołądka. Może ona również pomóc z jelita grubego, żołądka, prostaty i nerek. Może on hamować wzrost grzybów i sprawia, że wielki dezodorant.

Przepis: wymieszać 2 szklanki wody 5 kropli olejek eteryczny geranium, 10 kropli olejku lawendowego i 20 kropli olejku citronella.

2. Lemongrass:

3. Bazylia:

korzyści dla zdrowia obejmują: wsparcie nerek, utrzymania normalnego poziomu cholesterolu, leczeniu zakażeń jamy ustnej i może pomóc w leczeniu grzybicy i ukąszenia owadów.

Przepis: wymieszać 2 szklanki wody, 5 kropli olejku z cytryny, 10 kropli olejku z bazylii i 20 kropli olejku citronella, i bpa zwalniają butelkę z pompką.

4. Szałwia:

korzyści dla zdrowia obejmują: zawiera wysoki poziom witaminy K, nie znaleziono w wielu produktach. Witamina K przyczynia się do gęstości kości i niektórych chorób skóry, takich jak egzema i łuszczyca. Jest również stosowany w leczeniu cukrzycy typu II, który może pomóc w regulacji sklepach glukozy w wątrobie, zapobiega znaczne wahania poziomu cukru we krwi. Rzucić pęk w palenisko, gdy na zewnątrz, aby odeprzeć pluskiew.

Przepis: wymieszać 20 kropli olejek eteryczny z szałwii w szklanym słoju. Dodać 2 łyżki oleju i 1 łyżkę aloesu. Wymieszać zawartość i plamy na skórze i ubraniu.

5. Tymianek:

wspaniały czyszczenia i grzybobójczy środek, spróbuj wcierania tymianku, liści między palcami, aby wypuścić olej. Pokazał, aby poprawić swój nastrój i samopoczucie.

Przepis: wymieszać 4 krople olejek tymiankowy na każdą łyżeczkę oliwy z oliwek, lub wymieszać 5 kropli co 2 ml wody. Dodaj kilka kropli cytryny, olejku eukaliptusowego w mieszaninie.

6. Olej z cytryny, eukaliptusa:

6. Olej z cytryny, eukaliptusa:fajne dodać miejscowo na skórę, aby zapobiec komary i jelenie ukąszenia kleszczy i mogą pomóc w leczeniu grzyba paznokci i stawów. Nie łykać to masło.

Przepis: wymieszać 50 kropli cytryny, olejek eukaliptusowy, 1 łyżka prawdziwy ekstrakt z wanilii, 4 uncji wspólna alkoholu, lub leszczyny, i 4 ml sojowego lub oleju kokosowego. Dodać rozmaryn. Używać na dorosłych i dzieci powyżej trzech lat.

Według CDC, cytryna olejek eukaliptusowy może być tak samo skuteczne, jak deet do odstraszania komarów. Dzieci z toksycznością DETA może wystąpić senność, bóle głowy, drżenie, ruchy mimowolne, skurcze i drgawki. Istnieją setki ludowych receptur, aby odpędzić komary i inne owady, i wiele osób woli trzymać się z dala od sztucznych substancji chemicznych, takich jak DETA, wiele olejki eteryczne działają tak samo skutecznie, a nawet lepiej!